Dotace na obnovu domu z nadace OF

Dům U Slona v Písku získal 25 000,-Kč na opravu komína z Nadace OF

Zástupci Spolku přátel domu U Slona se zúčastnili slavnostního večera Nadace Občanského fóra, který se uskutečnil  v rezidenci amerického velvyslance v Bubenči, ve středu 29. listopadu. Spolek získal 25 000,-Kč na opravu komína.Úspěšní žadatelé o grant Nadace OF převzali z rukou předsedkyně správní rady NOF Dagmar Havlové a nového amerického velvyslance Stephena Kinga grantový certifikát.Slavnostní večer doprovodila hudba Antonína Dvořáka, na klavír zahrál Martin Kasík, na klarinet Irvin Venyš a zpívala mezzosopranistka Petra Vondrová.

Mezi dalšími úspěšnými žadateli byli např. tvrz Pomezná, Barokní dvůr Borotín či Dětenický betlém.Nadace OF je první nadací, která vznikla po sametové revoluci na území České republiky. Jejím cílem je podpora obnovy památek a kulturního dědictví naší země. Nadaci založili v roce 1990 manželé Dagmar a Ivan Havlovi s přáteli, Dagmar Havlová od té doby stojí v čele správní rady.

O grant si mohou zažádat fyzické a právnické osoby, za předpokladu, že prokáží iniciativu při péči o památku, naléhavost oprav,  dále podle zajištění následné péče o památku a její možné využití, podle kvality a odbornosti připraveného projektu.Děkujeme Nadaci Občanského fóra za finanční i morální podporu našeho úsilí o obnovu domu U Slona v Písku.Nadace OF 1

Comments are closed.