Svatomartinská neděle na Kamenném mostě

V neděli 13.listopadu již po páté ožije písecký Kamenný most, jeho nebližší okolí i dům U Slona slavností, kterou opět připravil pro malé i velké spolek Přátelé Kamenného mostu Písek. Bude to tradiční Svatomartinská neděle aneb Sejdeme se na mostě.

Začínáme v deset hodin slavnostním zahájením a potom už bude jenom na vás, co si vyberete z našeho programu a nabízených lákadel. Loutková pohádka v podání souboru Nitka určitě zaujme ty nejmenší. Své umění předvede Šermířská a divadelní společnost Rival a čeká nás i tradiční taneční a hudební vystoupení píseckých dětí i dospělých, ve stáncích na mostě spousta hezkých věcí a dobrot. Dobrá nálada, setkávání s přáteli a hezký den je to, co bychom pro vás rádi vytvořili.

Dospěláci určitě rádi ochutnají letošní martinské víno z nabídek píseckých vinoték.

Ke správné náladě u dobrého vína patří cimbálová muzika. A ta snad letos nebude chybět!

A v poledne, až zatroubí trubači z Lesnické školy, přijede sv. Martin na bílém koni! Určitě podá žebrákovi polovinu svého pláště aby se zahřál a dětem přiveze červená jablíčka.

Odpoledne bude opět v Divadle Pod Čarou dětská diskotéka. A až se setmí, půjdou děti s lampiony přes Kamenný most a tam na ně bude čekat parádní ohňostroj.

Zkrátka celý den bude stát za to!

A ještě jedna věc. V minulých dvou letech byla součástí Martinské neděle i soutěž o nejlepší polévku Sup sem sup tam. Byla velmi úspěšná a polévky moc chutnaly. Věříme, že i letos se nám podaří přemluvit k účasti písecké restauratéry a budoucí profikuchaře, kteří se chtějí pochlubit svojí polívčičkou. Rádi jim ji pomůžeme přihřát.

Těšíme se na vás!

Plakát Martin1 2016

Comments are closed.